Spotkanie inicjatorów i organizatorów wrześniowych mistrzostw śląska w piłce ręcznej na piasku.

Spotkanie inicjatorów i organizatorów wrześniowych mistrzostw śląska w piłce ręcznej na piasku.

W czwartek  27 października odbyło się spotkanie inicjatorów i organizatorów wrześniowych mistrzostw śląska w piłce ręcznej na piasku, które rozgrywały się 10 września na boiskach MOSIR przy kąpielisku  Słupna.  Impreza okazała się dużym sukcesem i cieszyła się ogromnym uznaniem środowiska piłki ręcznej, a także środowiska związanego z badmintonem (równoległe odbywał się także turniej badmintona na piasku).

Podczas spotkania nie tylko wymieniono uwagi dotyczące samego turnieju, ale poruszono także mnóstwo interesujących kwestii dotyczących jego przyszłości, bo jak twierdzi Dyrektor MOSiR Bartłomiej Gruchlik  z  pewnością odbędą się jego kolejne edycje.  Marek Góralczyk, sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce gratulował Mysłowicom pochlebnych opinii zasłyszanych w środowisku i przedstawił swoje pomysły na rozwój tej stosunkowo mało jeszcze popularnej dyscypliny. Profesor Krzysztof Ficek – światowej sławy ortopeda – włączając się w tę dyskusję zaproponował udział swoich studentów w przyszłych edycjach, gdzie mogliby wzbogacić program turnieju o krótkie prelekcje w zakresie wychowania fizycznego, jednocześnie sami poznając urok tego sportu, w przyszłości – już jako nauczyciele – popularyzować go wśród swoich uczniów. Nie będziemy zdradzać wszystkich pomysłów, które przewidują organizatorzy na przyszłe edycje, ale po czwartkowym spotkaniu pewne jest jedno – jeśli chociaż część z nich uda się zrealizować, Mysłowice znów czekają fantastyczne mistrzostwa!

W spotkaniu, oprócz wymienionych wyżej osób, udział wzięli także Poseł na Sejm RP – Wojciech Król, Prezes Fundacji Galen – Anna Ficek-Kiesler, Wiceprezes zarządu Śląskiego Związku Badmintona  – Szymon Kostka, Prezes KS Wolant – Dariusz Opatrzyk, Prezes firmy Remagum – Jerzy Gadomski,  Reprezentant Śląskiego Związku Piłki Ręcznej – Jakub Rawicki, a także Asystent Zarządu firmy Remagum, jednocześnie Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Brzęczkowice i Słupna oraz prowadzący wrześniowe mistrzostwa – Bartosz Malaka. mswpr_4mswpr_3